Kompletní servis od projektu až po předání klíče domu

Nabízíme vám výstavbu od rodinných domů tradičního venkovského charakteru, až po dřevostavby stavěné v duchu 21. století s individuálním designem a hi-technologiemi v nízkoenergetickém, či pasivním provedení.

Velkou výhodou našich dřevostaveb je fakt, že klientovi dokážeme vyhotovit jakýkoliv individuální projekt dle jeho vlastních představ. V úzké spolupráci s Pasivními domy s.r.o. jsme schopni zajistit dokonalý projekt na váš dům.

Název pasivní dům vychází z principu využívání pasivních tepelných zisků v budově. Jsou to vnější zisky ze slunečního záření procházejícího okny a zisky vnitřní- teplo vyzařované lidmi a spotřebiči. Díky velmi kvalitní izolaci a dalším prvkům tyto zisky „neutíkají ven“ a po většinu roku postačují k zajištění příjemné teploty v místnostech. Vše dohromady zvyšuje kvalitu bydlení a hodnotu nemovitosti.

Charakteristika

Přehledná tabulka charakteristik domu přes různé spektrum  druhů výstavb.

Dokazujeme, že je možné v dnešní době postavit dům. S nízkou spotřebou energii a s využitím nejnovějších technologii. 

Maximální měrná roční potřeba tepla na vytápění je maximálně 15 kWh/(m2a).

A jaký je rozdíl mezi pasivní dřevostavbou a klasickou dřevostavbou?


Pasivní dům je stavba, která splňuje dobrovolná, ale přísná kritéria energetických úspor při provozu domu. Koncepce pasivního domu není architektonický styl nebo stavební systém, ale dílčí kapitola při navrhování a projektování novostaveb nebo rekonstrukcí.

Dřevo, které je nosným prvkem pro montované domy, je jako takové přímo předurčeno jako materiál pro výstavbu moderních nízkoenergetických a pasivních domů. Umožňuje při správně zvoleném postupu a kvalitním technickém provedení, dosahovat výborných tepelně izolačních vlastností. Navíc se jedná o ekologický stavební materiál, který jako jediný z běžně používaných má pozitivní bilanci CO2, tzn. že během svého růstu váže víc kysličníku uhličitého, než je potřeba na jeho výrobu a zpracování. A to je jeho nesporná výhoda oproti běžným stavebním materiálům, jako je cihla nebo beton.

Konstrukce domu

Konstrukční systém lehké montované dřevostavby se skládá z nosného rámu z lepených sušených smrkových hranolů, vyplněných minerální izolací. Opláštění a statickou tuhost panelů poté tvoří sádrovláknité desky.

Hlavní konstrukce lehkých montovaných prefabrikovaných dřevostaveb mohou mít difuzně otevřenou i uzavřenou skladbu.

K výstavbě našich domů využíváme jak systémy difuzně uzavřené, tak difuzně otevřené. Veškerá produkce vychází především z vlastních certifikovaných konstrukčních skladeb. V naší výrobní hale v Hodoníně probíhá výroba formou paneláže, jejíž nespornou výhodou je eliminování povětrnostních vlivů v rámci výroby a montáže hrubé stavby. Hrubou stavbu jsme tak schopni zaručit v rekordně krátkém termínu 2-3 pracovní dny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.